Home / Japońscy Gracze Stopniowo Wywracali Do Góry Nogami Postrzeganie Kibiców Na Całym świecie

Japońscy Gracze Stopniowo Wywracali Do Góry Nogami Postrzeganie Kibiców Na Całym świecie

We współczesnym futbolu jest wielu wybitnych japońskich obrońców. Jaki przyszły trend rozwoju piłki nożnej to zawiera? Od Mistrzostw Świata w 2022 roku kibice piłki nożnej na całym świecie są głęboko zszokowani siłą, jaką prezentują japońscy gracze. Teraz minął rok, a wielu japońskich zawodników pojawiło się w Premier League i spisało się dobrze, dzięki czemu ludzie są bardziej świadomi postępu kultury piłkarskiej w tym kraju.

Pierwszym z nich jest Takehiro Tomiyasu, który zdecydował się założyć Koszulka Arsenal . W tym sezonie spisał się wyjątkowo dobrze w wielu meczach. W poprzednim meczu Arsenalu z Liverpoolem to doskonałe umiejętności defensywne Takehiro Tomiyasu w największym stopniu przyczyniły się do zwycięstwa drużyny. Teraz, gdy Arsenal zdecydował się przedłużyć kontrakt Takehiro Tomiyasu, zespół z dużym optymizmem patrzy na przyszły rozwój zawodnika.

Kolejnym z nich jest Wataru Endō, który ostatnio zasłynął z obrony De Bruyne’a. Gwałtownie zmienił wynik Manchesteru City na remis 1:1 z Liverpoolem. Latem 2023 roku Wataru Endō po raz pierwszy założył Koszulka Liverpool i został drugim japońskim zawodnikiem w historii drużyny. Wataru Endō jest znacznie silniejszy niż poprzedni młody gracz Takumi Minamino. Dzięki swojej ciężkiej pracy w grudniu 2023 roku został wybrany najlepszym zawodnikiem Liverpoolu.